Kurz akvarelu s jógou (27. - 30. 10.)

Akvarelový kurz prolnutý jemnou jógou v menší skupině v prostoru zrekonstruované stodoly uprostřed přírodní zahrady daleko od městského ruchu. Propojením malování a jógy se budeme ladit jemně a citlivě na své nitro. Malování a jóga se přirozeně propojí tak, abychom se cítili dobře ve svém těle i na duchu. Počítáme s jógou ve dvou blocích za den a v neděli na závěr před snídaní. V ceně pobytu je zahrnuta možnost využití nově postavené sauny spolu s přírodním koupacím jezírkem.


PRO KOHO

Pro ty, kdo se chtějí naladit na sebe. Pro ty, kdo hledají nástroje, jak se k sobě více dostat a odpočinout si od kvanta myšlenek. Pro ty, kdo cítí, že je barvy a štětce přitahují, ale mají pocit, že z různých důvodů „na to nemají“ nebo že nebudou dost dobří. Pro ty, kdo mají již s malováním zkušenosti a potřebují načerpat novou inspiraci a nápady pro svou tvorbu.


KDY

27. 10. 2021 – 30. 10. 2022 (začátek čtvrtek večer, ukončení neděle dopoledne) Setkání je naplánované na dva celé dny (pátek a sobota). K tomu příjezd a začátek už ve čtvrtek navečer tak, abychom se mohli porozhlédnout a večer společně naladit. Ukončení je v neděli dopoledne po snídani


KDE

Stodola JAMKY, Leletice 41, 262 42 Hvožďany Stodola Jamky, kde bude celý pobyt probíhat, je na krásném a klidném místě. Je součástí osobního projektu manželů Lavičkových - žít v souladu se sebou a přírodou, s přirozenými cykly. Pěstují si své potraviny, obnovují biodiverzitu v krajině, zadržují vodu, komunikují s půdou, nachází velkou svobodu a také velkou zodpovědnost. Centrum Jamky je zrekonstruovaná stodola a multifunkční prostor. Je umístěna v ukázkové přírodní zahradě Jamky, ve volné krajině s otevřeným nebem, navazuje na ni sad a louka. Ke stodole patří kromě přírodní zahrady, sadu a louky také přírodní koupací jezírko a sauna. V bezprostřední blízkosti jsou rybníky, potok a také velké ohniště.


CENA

Cena: 3470 Kč (akvarelový kurz a jóga) plus 3430 Kč (ubytování a plná penze), celkem 6900 Kč. Výtvarné potřeby vhodné pro kurz možno poskytnout na místě za cenu 200 Kč.

Pokud máte zájem přijet s partnerem, který by využil jen ubytování a stravu, v omezeném počtu jsme schopni umožnit.


REZERVACE A PLATBA ZÁLOHY

Rezervace na emailu: gregorova.jana@seznam.cz Po potvrzení volného místa je místo rezervováno zaplacením zálohy 3000 Kč na číslo účtu 4203706319/0800. Do poznámky uveďte akvarel Jamky + Vaše jméno. Záloha je vratná do 1 měsíce před konáním kurzu. V dalších dnech je možné v případě využití místa náhradníkem zálohu přesunout na další termín kurzu.


VEDENÍ KURZ

Akvarel: Jana Gregorová

www.janagregorova.cz

Jana: Mám za to, že tvořivost je složkou života nezbytnou pro jeho plné žití. Mou současnou rolí je inspirovat druhé a poskytovat jim nástroje, aby svou tvořivost mohli zažehnout a dále rozvíjet. Pro mě osobně kreativita byla a pořád je mostem k mému ženství. Ve svém životě jsem vystřídala různá povolání, pracovala jsem hlavně ve financích. Od roku 2016 jsem naplno výtvarnicí na volné noze. Mezi technikami, kterými obrazy maluji, dominuje akvarel. Tuto techniku předávám dále na svých kurzechJóga: Alena Miklušová

http://vnimejsvetelo.cz/o-nas/nas-tym/ing-alena-miklusova

Alena: Vím, jak je důležité se ve svém těle cítit dobře. Často jsem se nevnímala a pohybovala se daleko za „zdravou hranicí“ a to mě přivedlo nejprve na cestu jógy a následně k hlubšímu studiu ájurvédy. Fascinuje mě jejich pravdivost, nadčasovost a schopnost rozvíjet osobní potenciál, pokud to sami sobě dovolíme. Jóga mi ukazuje spojení nejen se sebou samou, ale i s vyšším vědomím. Toto propojení mi přineslo odpovědi nejen na mé dlouholeté zdravotní obtíže, ale úspěšně pomáhá i mým klientům a naplňuje mě radostí, že to mohu sdílet a předávát dál.


PODROBNOSTI

Malování akvarelem

Na tomto kurzu využijeme na maximum barvy a budeme rozvíjet to, jak je individuálně vnímáme. Prozkoumáme barvami své momentální naladění Pomocí čar, vzorů, struktur a otisků různými nástroji budeme rozvíjet a nahlížet svou kreativitu. Inspirovat se budeme přírodou Potom podle individuálního naladění budeme pokračovat v hledání a sběru nápadů nebo Využijeme svou předchozí práci pro zpracování do obrazů Jana Vás provede celým procesem – ukázkami akvarelových technik, zasvěcením do nich, radami a vhledy získanými ve svém vlastním tvůrčím procesu. Pokročilí i začátečníci budou moci malovat tempem odpovídajícímu jejich úrovni, pro začátečníky je na úvod připravena sada cvičení zahrnující základy akvarelu. Kurz je veden individuálním přístupem s cílem podpořit každého účastníka v jeho směru.


Jóga

Naše těla jsou dokonalým deníkem emocionálního prožívání. Umíte v sobě číst a rozumíte, co Vaše zápisky znamenají? Vždy ráno (pátek, sobota a neděle) a navečer (pátek, sobota) před jídlem se potkáme na podložce a budeme si

  • HRÁT s přirozeným pohybem

  • HLEDAT tělesnou rovnováhu

  • OBJEVOVAT lehkost & jednoduchost v účinném pohybu i zastavení

  • VYŽIVOVAT fyzické, psychické a emocionální tělo

Alena Vás provede jógovou terapií, která nás učí být vnímavý a v přímém kontaktu sám se sebou – tady a teď. Cíleně se zaměříme na pozice (ásany), které aktivují, protahují, uvolňují fyzické tělo na základě vědomé práce mysli a dechu. Dýchání bez úsilí a kontroly nám poskytne uvolnění na všech úrovních těl. Projdeme účinné relaxační a meditační techniky pro okamžité spojení se sebou. Díky dlouholeté vlastní osobní praxi, individuálnímu a skupinovému lektorství rozumí řeči těla, se kterým má možnost pracovat. Bere to jako dar a neustále otevřenou komunikaci, která je interaktivní s mnoha vnějšími a především vnitřními faktory člověka samotného.


Lekce jsou pro každého bez limitu věku a tělesné kondice díky pomalému tempu praxe. Doporučení: Na jógu si přibalte pohodlné oblečení, cvičíme bosi. Pokud jste zvyklí na vlastní podložku, vezměte si ji s sebou, stejně tak deku, bloček, pásek. Pokud něco nemáte, je možné si v centru v omezeném množství zapůjčit


Stravování

Strava je veganská, pochází ze zahrady v Jamkách, od místních farmářů nebo je bio původu. Pokud máte jiné stravovací omezení, prosíme o informaci předem.


Ubytování

V horní části stodoly je zcela nově zrekonstruované patro, kde je 8 ubytovacích pokojíčků po dvou postelích včetně sociálního zázemí. Ubytování je vybudované z čistě přírodních materiálů – včetně matrací a lůžkovin. Spodní prostor Stodoly je velký cca 100m2 včetně kuchyňky (plně vybavená s myčkou, lednicí a velký jídelním stolem), součástí jsou dva mobilní stoly, které lze variabilně uschovat či rozložit.

Dolní části stodoly budeme využívat pro cvičení, malování a stravování. V tomto prostoru je rovněž sociální zázemí (2x WC, 2x sprchový kout, 2x umyvadlo). Klid navozuje také nepřítomnost wifi v celém areálu. Zároveň prosíme o maximální možné vypnutí mobilních telefonů, zejména v době spánku.


Hýčkání

V ceně pobytu je možnost využití nově postavené sauny spolu s přírodním koupacím jezírkem. V případě zájmu je možné domluvit olejovou/tlakovou masáž, která není zahrnuta v ceně pobytu.


Dotazy

Pokud budete mít dotazy, můžete psát na email gregorova.jana@seznam.cz


Motto

„Jestli uspějete nebo ne, to není relevantní. Nic takového neexistuje. Důležité je proměnit to, co o sobě neznáte, ve známé.“ (Georgia O´Keefe)