Poznej sílu svého hlasu (9. - 11. 12.)

HLAS o vás a o tom, jak se cítíte hodně prozradí. Lze z něj vyčíst vaše momentální rozpoložení i sebehodnocení. Často tedy není důležité, co říkáte, ale jak to říkáte. Vaše SEBEVĚDOMÍ se ukrývá ve vašem HLASE.


PŘEDSTAVTE si, že HLAS je jako AUTO, které vás doveze do CÍLE. Pokud ale z Prahy do Brna jezdíte stále na jedničku, dost se u toho NADŘETE a ostatní vás ještě PŘEDJEDOU.

Přitom naše tělo má 5 stupňů rychlosti, stejně jako auto. Má 5 funkčních aspektů, které mají vliv na váš hlasový projev. Mezi ně patří: postoj/sed těla, centrum těla, dech, bránice a čelist.


Během 3 dnů budeme spolu odhalovat, probouzet a zprůchodňovat místa či oblasti těla, kde se rodí nejrůznější vibrace a odstíny hlasu.


Workshop je kombinací teorie a praxe. Povím vám, jak to s tím hlasem v těle je. Jak se tvoří, jaké má nástroje a jak spolu spolupracují. A poté to převedeme do praxe. Budeme cvičit, cvičit a cvičit. Změníme tím paměťové vzorce svalů, jež ovládají váš hlas a naučíme je novým trikům.A co vlastně získáte, když zařadíte i jinou rychlost?

  • Dokážete-li zaujmout správný postoj těla, najdete více klidu ve chvílích, kdy se máte hlasem projevit. Dostanete trému pod kontrolu.

  • Usadíte-li hlas z krku do centra těla, vaše hlasivky si odpočinou. A snadno zaujmete i své posluchače.

  • Zapojíte-li bránici, vytvoříte si zcela přirozenou ochranu proti zvyšování či kolísání hlasu v emočně vypjatých situacích. I hlasem ustojíte konfliktní situace.

  • Dokážete-li se nadechnout až do břicha, hravě vystačíte s dechem mnohem déle.

  • Uvolníte-li čelist, přirozeně zpomalíte svůj rychlý projev. Stanete se pak pro ostatní srozumitelnější.

Opřete svůj hlas o tělo a získejte zpět svoji stabilitu a sebedůvěru. V práci, ve vztazích, v životě. S radostí vás k ní doprovodím.


Praktické informace, cena

Doba příjezdu: pátek 9. 12. mezi 17:00 - 18:00

Doba odjezdu: neděle 11. 12. kolem 15 hodiny

Cena: 4.500 Kč cena zahrnuje kurzovné, ubytování, jídlo i materiály

Minimální počet účastníků: 9 lidí

Registrace zde, přes google formulář:

https://forms.gle/eACNaybve9wJXsJE7

Záloha se platit nebude. Účastník se závazně přihlásí tím, že zaplati celou částku. Pokud se workshop nenaplní, částku vrátím.


Lektorka hlasu: Marta Uhlířová

Kuňkala jsem. Před vícero lidmi jsem se styděla mluvit. Pokud to byl naučený text, tak to ještě šlo. Když jsem měla říct svůj názor či vyjádřit nesouhlas, tak to bylo horší. Kroutila jsem se u toho, rudla až za ušima a kloudná věta ze mě nevypadla. Dokázala jsem plynule mluvit jen s velmi blízkými. Ale sdílet své pocity, tak to ani s nimi mi nešlo. Hezky jsem si všechno tutlala pro sebe. Až jsem jednoho dne úspěšně VYHOŘELA.


Odešla jsem ze stávajícího zaměstnání „Výpočtář potrubních systémů“ a po roce klidu jsem začala přemýšlet, co vlastně budu dělat. Přilákal si mě rekvalifikační kurz „Lektor dalšího vzdělávání“. A tak jsem poslechla svůj pocit a šla do toho. Během kurzu jsem začala jezdit jako pomocný lektor na teambuildingové akce, abych získala praxi s lidmi. Dostala jsem se také na adaptační kurz pro prváky SPŠH. A tam to přišlo. Dostala jsem na starost 45 teenagerů a po 2 minutách jsem věděla, že mě mají totálně na praku. Zkoušela jsem vše, co jsem tehdá uměla; zvyšovat hlas, být důraznější, ostřejší, možná až moc direktivní nebo naopak moc kamarádská. 3 dny jsme spolu nějak dali. Pro mě to znamenalo ztrátu hlasu a mé sebevědomí bylo v Austrálii.

Uvědomila jsem si, že jako lektor tento pocit zažívat nechci a že je třeba ho přepsat a naučit se, jak vystupovat před lidmi, jak používat svůj hlas, aby mi vydržel celou dobu, co potřebuji mluvit. A tak jsem hledala. A našla. Začala jsem docházet na individuální hodiny k jedné hlasové kouzelnici. První hodiny nebyly vůbec o hlase. U mě šlo o postoj těla. Učila jsem se, jak správně stát, tak, aby to v tom těle hravě zaklaplo a já se mohla hlasem vyslovit. Cviky a techniky mi přinášely pocit uvolnění, a tak jsem je trénovala, jak jsem mohla. Po pár týdnech jsem zažila změnu. Pánev se usadila. Už jsem neměla prohnutí v bedrech. A vnímala jsem, jak si tělo i já oddechlo. Nepřišla jen fyzická změna, dostavila se i mentální. Poprvé jsem zažila ten pocit, že se o sebe dokážu opřít ať se děje, co se děje. A hlas to prostě reflektoval. Ty jednoduché cviky a techniky mě dostaly zase zpět na nohy.


A tak se práce s hlasem stala mým posláním. Mé srdcové téma. Vím, co to umí a co to přináší. Denně sama na sobě praktikuji. Dokončila jsem profesní 2letý výcvik „Odhalený hlas“ u Brazilky Komaly de Amorim. Vedu skupinové kurzy i individuální konzultace zaměřené na práci s hlasem a projevem.


Objevte sílu svého hlasu.


Více informací o Martě www.spravnymkurzem.cz www.facebook.com/spravnymkurzem


Rozhovory s Martou:

Marta Uhlířová: Hlas je jen součást složitého procesu, který se v těle odehrává

Marta Uhlířová o hlasu jako nástroji k sebevědomí | Nastav dUŠI


Registrace zde, přes google formulář:

https://forms.gle/eACNaybve9wJXsJE7